1994 - I Spływ Twardzieli

Krytyń, luty 1994

Pomysłodawca spływu Andrzej Balon TarasiewiczPierwszy spływ odbył się w lutym 1994 roku. Na trasę 22 kilometrów rzeką Krutynią wyruszyło 16 płetwonurków w mokrych(!) skafandrach. Woda miała temperaturę 1 stopnia. Całą trasę pokonał jedynie pomysłodawca Andrzej „Balon” Tarasiewicz. Przy okazji uczestnicy spływu oczyścili dno rzeki z pozostałości po turystach.

W roku 1995 na 20-kilometrową trasę wyruszyło już 27 kandydatów na twardzieli z całej Polski. Od 1996 impreza funkcjonuje jako Ogólnopolski Spływ Twardzieli. W grudniu 1998 roku w wypadku samochodowym zginął Andrzej „Balon” Tarasiewicz, prezes Klubu Płetwonurków „Płetwal” i pomysłodawca spływu. W tym sezonie impreza się nie odbyła. Od V spływu w lutym 2000 roku jest on jednocześnie Memoriałem Andrzeja „Balona” Tarasiewicza. Od 2002 roku spływy odbywają się w obsadzie międzynarodowej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Komisja Działalności Podwodnej PTTK, a sama impreza została wpisana do Kalendarza Imprez Międzynarodowych CMAS.

Nie mamy żadnego zdjęcia z tego spływu. Kto widział, kto słyszał to na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.