Obóz szkoleniowy 2016

"Obóz przetrwania 2016"

Jak co roku na początku sierpnia nurkowie, KP Płetwal spotkali się w Błaskowiźnie, aby przez 9 dni doskonalić swoje umiejętności w zakresie techniki oraz bezpieczeństwa nurkowania.

Tradycyjnie już bazą noclegową było Gospodarstwo Agroturystyczne Państwa Słowikowskich natomiast bazą techniczną Centrum Nurkowe Adriatic - Baza nad Hańczą.
    Były wykłady, zajęcia praktyczne ( i tu, Marek „Czarny” Czarniecki nie zawiódł i jak co roku na akademickim poziomie przeprowadził zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, Michał natomiast w sposób dobitny udowodnił, że ratownictwo powierzchniowe to nie lada sztuka i „ciężki kawał chleba”), nurkowania intro, stażowe, szkoleniowe (w ramach kursów P1; PNO; P2), głębokie oraz testowe (między innymi konfiguracji bocznej).
Fauna i Flora jez. Hańcza jak zawsze okazała się bardzo bogata. Były szczupaki, liny, miętusy, okonie czy też ogromne raki sygnałowe, ale najwartościowszym gościem okazał się piękny sum, który ukazał się Michałowi w czasie nocnego nurkowania. Co do „wizury” no cóż… zmieniała się ona wraz z dniem tygodnia oscylując od 3 m w weekend do 8 m w środku tygodnia.
Jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę po tak intensywnych nurkowaniach niezbędną była „rekompresja”, którą celebrowaliśmy z należytym pietyzmem tak, aby maksymalnie wysycić organizm z nagromadzonego w ciągu dnia azotu?.
W ramach obozu kurs na stopień podstawowy P1 rozpoczęła Iwona Radzymińska oraz Agnieszka Maciulewicz, która płynnie w trakcie jednego z nurkowań przeszła na technikę „frog kick”, i po pozytywnym zaliczeniu przed komisją egzaminacyjną części teoretycznej uzyskała uprawnienia Płetwonurka P1 w federacji CMAS. Natomiast jej siostra Marzena dołożyła kolejny „plastik” zdobywając stopień Płetwonurka Nocnego (PNO).
    W trakcie obozu poza stałą „Kadrą” ? szkoleniową, Płetwale przybywali
i ubywali, ale po frekwencji widać, że z roku na rok nasz „Obóz przetrwania” cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Poniżej Lista obecności:
Klubowicze
1.    Piotr Perkowski;
2.    Marek Banaszkiewicz;
3.    Andrzej Malicki;
4.    Michał Warchoł;
5.    Marcin Warchoł;
6.    Marek Czarniecki;
7.    Bogdan Ławrynowicz;
8.    Iwona Radzymińska;
9.    Marzena Maciulewicz;
10.    Agnieszka Maciulewicz.
11.    Adam Sobański
Oraz goście i osoby zaprzyjaźnione:
1.    Marek Żagiel;
2.    Alina Górna-Gorodecka;
3.    Dawid Muszyński;
4.    Adam Kochański.
A w przyszłym roku to nawet sam, „Prezesunio” zapowiedział się na nadzorze ?!!!!!!

Michał dzięki za pomoc i wsparcie w trakcie całego obozu,
Natomiast specjalne podziękowania dla mojego osobistego chronometrażysty, szefa sztabu i motoru napędowego – Jola bez ciebie ten obóz nigdy nie był by tak udany.

  Do zobaczenia za rok,
        Adam Sobański
Szef Szkolenia KP Płetwal