Miss World'06 odwiedzą nas!

Foto: Marek Ulatowski/mwmedia

Advertisement

 

Panie! Panowie!

W poniedziałek (2006-09-11) chcą zaszczycić swoją obecnością Nasz Klub Płetwonurków Płetwal Miss World 2006 i ponurkować.

Dlatego, Płetwale, proszeni są o zakasanie rękawów.

Plan: (Kto i gdzie: Prezes, Walas, May, Mundek)

Sobota (2006-06-09)

- sprzątnie Klubu wraz z malowaniem bramy-początek godz. 9.00

- spotkanie koordynacyjne na statku armatora Gostomski godz. 13.45

Poniedziałek (2006-09-11):

- przygotowania w Klubie-początek godz. 10.00

- przygotowania na COS-początek godz. 10.00

Koniec :( o godzinie 18.00

Kontakt z dziewczynami ograniczony. Obowiązują identyfikatory. Jest szansa pogadać w języku obcym.

Proszę o szybką decyzję. Pozdrawiam. Administrator.

Zobaczymy je sami!!!

za portalem: www.gizycko.pl

Miss Świata w Giżycku !!!

Giżycko czeka niezwykłe i co trzeba przyznać niezwykle piękne wydarzenie, czyli wizyta uczestniczek prestiżowego i chyba wszystkim znanego konkursu „Miss World”. 10 -13 września 2006r. kandydatki na najpiękniejszą kobietę świata będą mogły zakosztować w Giżycku – sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich wielu atrakcji, wśród których są między innymi: rejsy jachtami żaglowymi oraz statkiem, przejażdżki motorówkami, loty widokowe balonem, wyprawa quadami, nurkowanie, jazda konna, loty widokowe samolotami, gra w golfa, a także festyn w XIX-wiecznym obiekcie militarnym Twierdzy Boyen, wizyta w rezerwacie Żubrów w Puszczy Boreckiej (fotosafari) i wieczór przy ognisku. W Giżycku odbędzie również Konkurs Miss World Sportswomen i wybór najlepiej wysportowanej Miss.

 

 

W programie wizyty uczestniczek „Miss World” w Giżycku m.in.:

10.09 Przyjazd do Giżycka

godz. 17.30 – Parada statków na kanale Łuczańskim

Wszystkich wodniaków zachęcamy do udziału w paradzie, a mieszkańców i turystów zapraszamy na pasaż przy ul. Nadbrzeżnej.

Powitajmy wszyscy najpiękniejsze kobiety świata!

godz. 18.00 – „Koncert dobroczynny na rzecz młodych giżyckich talentów sportowych”

Folkowo-szantowe klimaty na plaży miejskiej w Giżycku zapewni „Orkiestra Dni Naszych”, „Zbigi Band" oraz „Ryczące dwudziestki”. Koncert będzie doskonałą okazją do wspólnej zabawy z uczestniczkami konkursu „Miss World” i jedyną szansą na wspólne zaśpiewanie giżyckiej szanty „Kurs na Giżycko”. Imprezie towarzyszyć będzie wiele atrakcji m.in.: aukcja charytatywna.

 

UWAGA

W związku z wizytą uczestniczek konkursu „Miss World” w Giżycku i organizowaną paradą statków na kanale Łuczańskim, uprzejmie informujemy o zamknięciu ul. Nadbrzeżnej dla ruchu kołowego w dniu 10 września 2006r. w godz. 17.30-18.30. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

11 września Pobyt w Giżycku

W tym dniu: wielkie show motorowodne, start balonów, nurkowanie ze statku, „Zdobywanie Twierdzy Boyen” (quady, samochody terenowe, koncert szantowy, pokaz aikido, wystawa zabytkowych motocykli, zwiedzanie muzeów), jazda konna i wieczór regionalny

 

12 września Pobyt w Giżycku

Tego dnia odbędą się wybory „Miss Sport Woman”. Panie staną w sportowe szranki i w ramach „Wieloboju Mazurskiego” będą miały do spełnienia niezwykłą misję odkrycia nieznanych mazurskich lądów i wód. Zawodom przyglądać się będzie profesjonalnym okiem: wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz Świata i Europy w windsurfingu Wojtek Brzozowski oraz Marek Plawgo, polski lekkoatleta i olimpijczyk z koronnym dystansem 400 m przez płotki, rekordzista Polski w tej konkurencji, złoty i srebrny medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Wśród atrakcji również: fotosafari z żubrami w Puszczy Boreckiej oraz inscenizacje Galindów – staropruskiego plemienia zamieszkującego teren dzisiejszych Mazur

13 września Wyjazd z Giżycka

 

Konkurs Miss World to jedno z największych współczesnych wydarzeń medialnych. Ogląda go ponad 2 miliardy widzów na całym świecie. Towarzyszy mu ogromne zainteresowanie międzynarodowych mediów. Informacje o kraju, w którym odbywa się finał, docierają do setek milionów widzów po raz pierwszy. W ubiegłych latach transmisje telewizyjne z Gali finałowej oglądało w Polsce średnio ponad 3 mln widzów. 56 Finał Miss World w Warszawie 30 września transmitować będzie TVP 2.

103 najpiękniejszych kobiet świata będzie w Polsce 30 dni.
Miejsca, które odwiedzają finalistki notują niezwykły wzrost turystyki, inwestycji i zainteresowania, a ich mieszkańcy długo pamiętają tę niezwykłą wizytę. Relacje z miejsca pobytu finalistek ukazują się w setkach mediów całego świata przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Finalistki przyjadą do Polski już 1 września. Przez cały miesiąc będą uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach, imprezach i projektach przegotowanych przez organizatorów wspólnie z miastami - partnerami w ramach programu edycji MW pod nazwą 56th Miss World 2006 Poland. Towarzyszyć im będą licznie akredytowane media polskie i światowe.

 

 

Wśród imprez towarzyszących będzie: Aukcja Charytatywna Wyborów Miss Świata, Finał Wyborów Miss Świata w strojach kąpielowych, Miss Świata Osobowość, Miss Foto, Konkurs Projektantów, Konkurs Miss Świata Sportsmenek, Miss Świata Talentów, Miss Świata Top Modelek, Miss Świata Najlepsza Fryzura, Miss Świata Najpiękniejsze Oczy, Miss Świata „Biblioteka Świata”, Miss Świata Impreza dla Dzieci, Miss World Garden.

Około tysiąca euro ma kosztować bilet na finałową galę Miss World 2006, która odbędzie się 30 września w warszawskiej Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

Zwykły obywatel, poza wysoką ceną, będzie miał duży problem, by na żywo podziwiać 120 najpiękniejszych na świecie kobiet. Do bezpośredniej sprzedaży organizatorzy przekażą niewiele biletów, dlatego też zdecydowano o zorganizowaniu dzień przed finałem biletowanej próby generalnej. Sala Kongresowa mieści dwa tysiące osób. 120 miejsc zajmą same finalistki, mogą one także zaprosić kilku członków najbliższej rodziny. Do tego dochodzą miejscówki dla organizatorów, przedstawicieli ambasad, patronów medialnych, sponsorów i VIP-ów. – Dlatego wejście na finał będzie bardzo ograniczone.

Nie znaleźliśmy lepszej i większej sali na finał i teraz musimy się dostosować do potrzeb – mówi Katarzyna Skowrońska z biura Miss World 2006. – Spodziewamy się, że bilety wykupią raczej firmy, które będzie na to stać, niż pojedyncze osoby – dodaje. Cena biletu na finał ma wynieść ok. tysiąca euro. Wejściówki na próbę generalną będą dużo tańsze – w zależności od sektora – od 50 do 200 zł.

MWMEDIAPrzygotowania w Sali Kongresowej rozpoczną się tuż po dzisiejszym finale Miss Polonia 2006. Montaż głównych elementów dekoracji rozpocznie się w połowie września. 1 września 120 finalistek przybędzie do Polski i rozpocznie objazd po kraju. Najpiękniejsze kobiety świata odwiedzą m.in. Warszawę, Wrocław, Trójmiasto, Giżycko i Malbork. Codzienne relacje z ich pobytu mają pojawiać się w specjalnym programie w TVP2. 26 września najpiękniejsze dziewczyny zakończą objazd po Polsce, a dzień później rozpoczną się próby w Pałacu Kultury i Nauki.

Rzeczpospolita:

Do Warszawy dotarło już 78 ze 106 finalistek światowego konkursu piękności. Na sobotę zaplanowano przylot ostatnich. O godz. 17 próba generalna przed niedzielną galą powitalną

W piątek po południu finalistki złożyły kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza
(c) KUBA KAMIŃSKI
Miss Bahamów Daendra Cinliffe wzbudziła największe zainteresowanie fotoreporterów
(c) JERZY DUDEK

Pierwszych kilka finalistek zawitało do stolicy w środę wieczorem, co Biuro Miss World zachowało w ścisłej tajemnicy tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
W piątek przyleciała największa grupa. W hotelu Courtyard by Marriott na lotnisku trudno było je rozpoznać. Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie miały szarf kraju, jaki reprezentują. Piękne panny na Okęciu witała szefowa konkursu Julia Morley oraz polscy współorganizatorzy imprezy, m. in. wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Stanisław Wojtera. Każda z finalistek otrzymała czerwoną różę.

Obecna była też prezes odsuniętego w czwartek od organizacji imprezy Biura Miss Polonia Elżbieta Wierzbicka.

Największym powodzeniem wśród fotoreporterów cieszyła się Miss Bahamów Daendra Cinliffe. Czarnoskóra piękność, ubrana w niebieski kostium, w błękitnym kapeluszu na głowie pozowała do zdjęć ponad kwadrans.

- It's cool - mówiła pytana o pierwsze wrażenia w Polsce, choć zdążyła zobaczyć tylko lotnisko i hotel.

Dlaczego do Warszawy nie przybyły w piątek wszystkie dziewczyny?

- Niektóre lecą z daleka, mają po prostu takie połączenia - tłumaczyła rzeczniczka konkursu Lidia Marcinkowska.

Miss World Biznesu
Tygodnik "Wprost", Nr 1236 (20 sierpnia 2006)

Ponad dwa miliardy osób usłyszy o Polsce dzięki wyborom najpiękniejszej kobiety świata

Magdalena Rychter

Uroda jako jedno z kół zamachowych polskiej gospodarki? To, że w Polsce odbędą się wybory Miss Świata, ma spowodować, iż w ciągu najbliższych czterech lat liczba turystów odwiedzających nasz kraj wzrośnie o 5 mln. I zostawią oni w Polsce prawie miliard dolarów. Tylko do budżetu wpłynie dodatkowo niemal 240 mln zł, przybędzie ponad 20 tys. miejsc pracy, a PKB wzrośnie o jeden punkt procentowy. Tak wynika z szacunków Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Piękno na wagę złota
Kiedy w Londynie w 1951 r. Eric Morley wpadł na pomysł zorganizowania konkursu na najpiękniejszą kobietę świata, nie mógł przypuszczać, że za 50 lat transmisje z tego wydarzenia będą przyciągały przed telewizory ponad 2 mld widzów. Obecnie konkurs Miss World pod względem oglądalności ustępuje jedynie igrzyskom olimpijskim i mistrzostwom świata w piłce nożnej. 30 września finał wyborów Miss World 2006 będzie transmitowany z warszawskiej Sali Kongresowej przez prawie 200 stacji telewizyjnych. Właśnie ta ogromna widownia budzi największe nadzieje na wzrost popularności Polski wśród zagranicznych turystów, co z kolei ma się przełożyć na dodatkowe miliardy dolarów.
Aby zarobić, najpierw trzeba jednak zainwestować. Za licencję na organizację Miss World trzeba zapłacić około 29 mln zł. Noclegi, wyżywienie i organizacja atrakcji dla pań uczestniczących w konkursie podniosą wydatki do 40 mln zł. - Zyski z tego przedsięwzięcia będą jednak wielokrotnie większe niż pieniądze, jakie trzeba wyłożyć - mówi dr Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
Na efekty promocji Polski i zmianę wizerunku poczekamy kilka lat. IBnGR oszacował zyski bezpośrednio związane z organizacją imprezy. Według instytutu, wzrost przychodów przedsiębiorstw z branży hotelarskiej, gastronomicznej i transportowej sięgnie 44 mln zł. Na wyborze najpiękniejszej kobiety świata zarobi Telewizja Polska, bo konkurs jest jednym z najchętniej oglądanych wydarzeń globu. W latach 70. jego przebieg śledziło 500 mln widzów, na początku lat 90. liczba ta sięgnęła 1,2 mld, zaś dekadę później - aż 2,3 mld. Wybory Miss World będą bardzo atrakcyjne dla reklamodawców. Dochody TVP z samych reklam mogą sięgnąć ponad 1,5 mln zł. Dochodowe będą nie tylko wybory, ale i samo wybieranie najpiękniejszej. Na kandydatki będzie można głosować poprzez system audiotele i za pomocą SMS-ów. Liczbę oddanych w ten sposób głosów szacuje się na 7-9 mln, a przychody operatorów wyniosą 32 mln zł.

Cała Polska wybiera miss
120 najpiękniejszych kobiet świata, zanim stanie do rywalizacji w warszawskiej Sali Kongresowej, spędzi cały wrzesień na podróżach po Polsce. - Na pewno przyjadą do Wrocławia, Giżycka i Gdyni. Trwają rozmowy z władzami Krakowa, Złotoryi, Augustowa, Białowieży, ziemi kłodzkiej - mówi Elżbieta Wierzbicka, szefowa Biura Miss Polonia. Na każdym etapie będą im towarzyszyć kamery i dziennikarze. Relacje z tych wydarzeń nada TVP, informacje pojawią się w prasie i Internecie, będzie to też okazja do zebrania materiałów do spotów prezentowanych później podczas transmitowanego na cały świat finału.
Miasta, do których trafią kandydatki na miss, będą musiały zapewnić uczestniczkom i ekipie towarzyszącej noclegi i wyżywienie. Będą też musiały w atrakcyjny sposób "sprzedać" swoje walory turystyczne i przygotować imprezy, m.in. minifinały Miss World. Miss Talentu zostanie wybrana we Wrocławiu, konkurs na Miss Plaży najprawdopodobniej odbędzie się w Trójmieście, a Miss Sportsmenek zostanie wyłoniona w Giżycku. Lokalne władze będą same kształtować obraz regionów i decydować, na co warto zwrócić uwagę. Giżycko na przykład zaproponuje uczestniczkom rejsy jachtami, loty widokowe balonem, festyn w XIX-wiecznej twierdzy Boyen, jazdę konną i nurkowanie. IBnGR szacuje, że zaangażowany w wybory miss region, by uzyskać taki efekt promocyjny jak podczas konkursu Miss World, musiałby przeznaczyć na promocję w zagranicznych mediach ponad 3 mln zł. To kwota kilkakrotnie wyższa od budżetu na promocję, jakim dysponują atrakcyjne turystycznie polskie miejscowości.

Miss promocji
- Obcokrajowcy często nawet nie wiedzą o istnieniu Polski. Mylą słowo "Poland" z "Holland", "Polonię" z "Bolonią". W naszym interesie leży, by dwa miliardy ludzi zobaczyło podczas transmisji z finału Miss World czy relacji z przygotowań choćby mapkę Europy ze strzałką wskazującą, gdzie leży Polska - mówi Stanisław Wojtera, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
O wartości promocyjnej organizacji wyborów Miss World przekonali się ci, którzy robili to w ostatnich latach. W RPA, gdzie konkurs odbywał się pięciokrotnie (w latach 1992-1995 i 2001 r.), znacznie wzrosła liczba turystów. W 1990 r. RPA odwiedziło milion turystów, zaś pięć lat później już cztery miliony. W roku 2000 do RPA przyjechało około 6 mln turystów, zaś w 2002 r. (rok po organizacji ostatniego konkursu) - prawie 7 mln. Podobnie skorzystała chińska prowincja, w której położone jest niegdyś mało znane miasto Sanya. Odbywający się tam przez trzy lata z rzędu (2003-2005) konkurs sprawił, że Sanya stała się jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Chinach (ceny nieruchomości wzrosły tam siedmiokrotnie), a dzięki turystyce międzynarodowej do miejskiego budżetu w 2005 roku trafiło 35 mln zł (niemal 70 proc. więcej niż w roku 2004). Unnur Birna Vilhj+lmsdóttir, obecna Miss World, została wybrana właśnie podczas finału w Chinach. - Dzięki konkursowi liczba turystów odwiedzających region wzrosła o 70 proc. To doprowadziło do błyskawicznego rozwoju infrastruktury, powstały nowe hotele, drogi, rozbudowano lotnisko. To samo stanie się z Polską. Ciągle zbyt mało osób wie, co wasz kraj ma do zaoferowania. Tak było ze mną. Niewiele wiedziałam o was, zanim tu nie przyjechałam. Teraz odwiedzam Polskę regularnie, a wręcz się w niej zakochałam - mówi "Wprost" Unnur Birna Vilhj+lmsdóttir.
- Organizując wybory Miss World, dowodzimy, że jeśli udźwignęliśmy konkurs, to potrafimy zrobić także kongres na kilka tysięcy osób - mówi Stanisław Wojtera z POT. - Profesjonalnie przygotowana impreza może się w przyszłości okazać mocnym argumentem przy staraniach o organizację innych wydarzeń, na przykład mistrzostw Europy w piłce nożnej, a w dłuższej perspektywie nawet olimpiady - dodaje dr Bohdan Wyżnikiewicz z IBnGR.
Pomysł zorganizowania w Polsce konkursu Miss World ma też przeciwników. - Wstydzę się tego, bo to prowincjonalny pomysł, rodem z Trzeciego Świata. Jeśli to przedsięwzięcie się powiedzie, to sukces będzie należał do biura Miss World, a jeśli się nie uda, porażka będzie wyłącznie sprawą Polski - mówi Mirosław A. Boruc, prezes Instytutu Marki Polskiej. Boruc uważa, że markę Warszawy czy Polski powinna budować impreza, która pozostawi trwały ślad w świadomości odbiorców, zmieni postawy względem Polski. Zastrzeżenia Boruca można skwitować starym powiedzonkiem, że jeśli nie ma się tego, co się lubi, lubi się to, co się ma. A najważniejsze to nie obrażać się na charakter imprezy, lecz jak najlepiej ją wykorzystać - zarówno do promocji Polski, jak i do robienia interesów.

Współpraca: Agaton Koziński

Fot: A. Jagielak

 

Polecam:
Miss World oficjalna strona