Klub Płetwonurków Płetwal

Klub Płetwonurków Płetwal przy oddziale PTTK Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku powstał w 1966r. W kwietniu 2015 r., jednogłośną decyzją członkowie Klubu zdecydowali o zawiązaniu Stowarzyszenia Klub Płetwonurków Płetwal. W całym okresie swojej działalności wykształcił dziesiątki podwodnych tropicieli przygód oraz entuzjastów sportów wodnych.

Umiejscowienie klubu w samym sercu Wielkich Jezior Mazurskich sprzyjało prężnemu rozwojowi tej formy turystyki. Podstawowym celem naszego klubu jest propagowanie nurkowania w szerokim aspekcie działalności podwodnej. Przez dziesięciolecia badaliśmy pobliskie akweny, braliśmy udział w licznych akcjach nurkowych, organizowaliśmy różnego rodzaju imprezy związane z turystyką podwodną.

Dzisiaj nasz klub liczy kilkudziesięciu członków. To my, byliśmy organizatorami największej w Polsce, zimowej imprezy ekstremalnej Spływu Twardzieli, który stał się memoriałem naszego drogiego kolegi Andrzeja "Balona" Tarasiewicza, którego niestety już nie ma wśród nas.

W klubie działa wielu pasjonatów, którzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach związanych z nurkowaniem: fotografią podwodną, archeologią, czy też konstruowaniem specjalistycznego oświetlenia podwodnego.

Zapraszamy na Mazury

Członkowie Klubu Płetwonurków Płetwal

Advertisement

Płetwale!!! W celu dodania/aktualizacji/wykasowania informacji o swojej osobie proszę o przesłanie danych do administratora na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.